Termin ślubu

Do uzgodnienia w kancelarii parafialnej na minimum 3 miesiące przed planowaną datą.
Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego.

• dokumenty tożsamości
• świadectwo chrztu św. (ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia)
• świadectwo ukończenia nauki religii w zakresie szkoły średniej
• dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne są 3 miesiące od daty wystawienia)
• zaświadczenie o naukach przedmałżeńskich
• zaświadczenie z poradni życia rodzinnego.

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

Nowożeńcy biorą udział w naukach przedślubnych.

Małżeństwo to wielka decyzja. Mogą się na nią odważyć ci, którzy mają wielką wiarę. Trzeba więc zapytać siebie o to czy wierzę, czy zachowuję wiarę, czy ją rozwijam i jestem w społeczności wierzących czyli w Kościele. Najważniejsze zaś pytanie brzmi: Dlaczego chcę zawrzeć ślub w Kościele (i nie chodzi tutaj o świątynię ale właśnie o wspólnotę). Gdzie szukać odpowiedzi na te pytania? Z pomocą przychodzą dobrze przeżyte nauki przedślubne.

Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Terminy:
– 26-27.02.2021
– 16-17.04.2021.
Nauki odbywają się w dwa dni piątek (od godziny 16:00) i sobotę (od godziny 9:00). Spotkania będą w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie (wejście od strony sali gimnastycznej od ulicy ks. Bruno Aleksandra)
Zapisy w godzinach kancelaryjnych pod nr telefonu: 34 358 20 70.